Muş’ta sahnelenen ‘Arşın Mal Alan Opereti’ büyük beğeni topladı

Muş’ta sahnelenen “Arşın Mal Alan Opereti” büyük beğeni topladı

MUŞ – Muş’ta sahnelenen Azerbaycanlı besteci Üzeyir Hacıbeyli’nin eseri “Arşın Mal Alan Opereti” büyük beğeni topladı.

Muş’ta Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün repertuvarında yer alan Üzeyir Hacıbeyli’nin ünlü eseri “Arşın Mal Alan Opereti” sahnelendi. Azerbaycanlı besteci Üzeyir Hacıbeyli’nin bu değerli eseri, Muş’un kültürel zenginliğine ve sanat hayatına önemli bir katkı sunarak seyircileri mest etti.

Muş Valiliği koordinesinde kente gelen Ankara Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü sanatçılarının “1071 Malazgirt Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahnelediği “Arşın Mal Alan Opereti” izleyiciler tarafından tam not aldı.

Muş Valisi Avni Çakır, gerçekleşen etkinlik sonrasında yaptığı konuşmada, Muş’un kültür ve sanat alanındaki duyarlılığını vurguladı. Bu tür etkinliklerinin Muş’un sosyal ve kültürel dokusunu zenginleştirmeye devam edeceğini belirten Vali Çakır, “Muş’un kültür ve sanat anlamında ne kadar hassas olduğunu bu gece gördük. Daha önceki tiyatro ve müzik gösterilerinde olduğu gibi salon muhteşemdi. Sanatçılarımızla biraz sohbet ettik. Onlar da Muş halkının bu anlamdaki ilgisinden çok aşırı memnun olduklarını söylüyorlar. Harika bir geceydi. Bundan sonra da Muş’un kültür ve sanat hayatına bu etkinliklerle renk katmaya, tüm kurumlarımızla işbirliği içerisinde devam edeceğiz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürü Volkan Kıran da opereti, Muşlularla bu akşam buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek, “Sultan Alparslan’ın şehri laleler diyarı muş’ta olmaktan çok mutluyuz. Muşlu kardeşlerimiz bu akşam bizi yalnız bırakmadılar. Gerçekten bugün çok güzel bir akşam yaşadık. Unutulmaz bir akşam yaşadık. Bizi bugün dakikalarca ayakta alkışlayan kıymetli kardeşlerimizin karşısına başka eserlerle de gelebilme imkanı buluruz” şeklinde konuştu.

Operetiyi, Muş Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Kantar, Vali Yardımcıları Tahir Yılmaz, Cihat Abukan, Mustafa Batuhan Alpboğa, öğrenci ve vatandaşlar izledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x